Speaker

Prof Dr. Belgin AYDIN

İngilizce Öğretmenliği Bölüm Başkanı

Prof. Dr. Belgin Aydın lisans ve doktora eğitimlerini Anadolu Üniversitesinde, yüksek lisans eğitimini ise Fulbright Bursu ile Bilkent Üniversitesinde tamamlamıştır. Aydın’ın aldığı tüm dereceler İngilizce Öğretimi üzerinedir. 1989-2019 yılları arasında Anadolu Üniversitesinde 

çeşitli kademelerde görev yapan Aydın, 2004-2008 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitü Müdür yardımcılığı, 2014-2019 yılları arasında ise Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Mayıs 2019’dan beri ise TED Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Dil Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğinin kurucu üyeleri arasında olan Aydın, Kalite Komisyonu, Bologna Eşgüdüm Komisyonu, Eğitim Öğretim Komisyonu gibi değişik komisyonlarda görev yapmıştır.

 

Doktora tezinde yabancı dil öğrencilerinin konuşma ve yazma konusunda duyduğu kaygı sebepleri üzerine araştırma yapan Aydın, öğretmen eğitimi, dil eğitimine teknoloji entegrasyonu, uzaktan eğitim, program geliştirme gibi alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir.  Çeşitli konularda yüksek lisans tezleri yöneten Aydın, yabancı dil eğitiminde ölçme ile ilgili iki tane doktora tezi de yürütmüştür. Ayrıca TÜBİTAK ve BAP projelerinde yönetici ve araştırmacı olarak çalışarak ulusal ve uluslararası pek çok konferansta sunumlar yapmıştır ve dil öğretim yöntemleri, çocuklara yabancı dil eğitimi, dijital materyal geliştirme, dil öğreniminde bireysel farklar gibi çeşitli dersler yürütmektedir.

  • Company TED Üniversitesi

AllSessions

Seminerler
9 May 2020
16:30

Bir Öğretmen Yetiştirme Modeli: Üniversitede Okul

9 May
Time:  16:30 - 16:15
Location:  Zoom

Kontenjan: 100

Program
9 May 2020
16:30

Bir Öğretmen Yetiştirme Modeli: Üniversitede Okul

9 May
Time:  16:30 - 17:15
Location:  Zoom

Kontenjan: 100

Yeni haberler için

Kayıt olun!

En son haberleri ve özel teklifleri almak için şimdi kaydolun.

Copyright © 2020 TED University. All Rights Reserved.
Designed by TKO.